Circa la società

kilka słów o firmie Rossofiorentino

per amore della musica

Z miłości do muzyki

TO JACY JESTEŚMY

Rosso Fiorentino to coś więcej niż tylko producent głośników.
RF to entuzjazm dla magii, która dzieje się za każdym razem, gdy tworzymy brzmiącą maszynę, to sposób na życie, to miłość do muzyki i jej zdolności do wzbudzania emocji i jednoczenia ludzi.

Od samego początku chciałem, aby RF wyróżniał się na tle innych marek absolutnymi właściwościami akustycznymi, wyrafinowanym wykonaniem i włoską elegancją. Za pomocą systemów Rosso Fiorentino chcę przekazać słuchaczom naszą kulturę, kulturę głęboko zakorzenioną we wszystkich członkach naszej firmy, która opiera się na wspólnej pasji do muzyki na żywo, doświadczeniu akademickim w dziedzinie elektroakustyki i instynktowną pogonią za elegancją.

Jesteśmy firmą toskańską i z naszej historii i kultury czerpiemy inspirację do ciągłego poszukiwania nowych sposobów na doskonalenie siebie. Nasze głośniki ucieleśniają duszę miejsca, w którym zostały wyprodukowane. Ich brzmienie odzwierciedla charakter naszej krainy… proste, istotne, zawsze dbające o proporcje i szczegóły, stworzone z myślą o trwałości.

Francesco Rubenni
PROJEKTANT I ZAŁOŻYCIEL ELEKTROAKUSTYKI, ROSSO FIORENTINO AUDIO SRL

WŁOSKA ELEGANCJA

Elegancja to bardzo ważny aspekt naszego życia, równowaga pomiędzy wrodzonym dobrym gustem, a precyzyjnymi wyborami. Dbałość o całość i skrupulatna dbałość o każdy szczegół.
W RF zawsze szukamy elegancji w projektowaniu. Oznacza to, że nasz styl to coś więcej niż zbiór cech estetycznych, to wspólna praca projektantów i inżynierów poszukujących wspólnie „niezbędnego piękna”, w którym każda linia i proporcja jest pomyślana tak, aby osiągnąć pożądane parametry akustyczne, a także wizualnie ujawnić charakterystyka systemu głośnikowego.

Francesco Rubenni i jego współpracownicy napędzani są niezrównaną pasją do muzyki i elektroakustyki. Każdy nowy projekt to wyzwanie, ciągłe poszukiwanie nowych sposobów na osiągnięcie lepszych wyników, ale jednocześnie nigdy nie zapominający o ostatecznym celu… emocjonalnej przyjemności słuchania muzyki.

Lubimy myśleć o naszym projekcie jako o wyniku głębokiego technicznego zrozumienia działania głośników i pragnienia klienta dotyczącego wciągających i zapierających dech w piersiach wrażeń słuchowych.

SPOSÓB, W JAKI PRACUJEMY

Projektowaniem modeli RF zajmuje się Francesco i jego współpracownicy. Francesco śledzi każdy etap procesu twórczego, od początkowych pomysłów po pierwsze szkice na papierze, które następnie stają się techniczne, skomputeryzowane i ostatecznie gotowe do symulacji oraz optymalizacji metod i procesów produkcji.

Na etapie prototypu projekt nabiera fizycznego kształtu i następuje długi proces pomiarów, odsłuchu i dostrajania. Podczas tej części pracy Francesco wykorzystuje całą swoją wiedzę i pasję do modelowania dźwięku i ulepszania każdego parametru technicznego głośnika.

Jednak, jak wszyscy wiemy, marzenie nigdy się nie spełni, jeśli nie podzielimy się nim z innymi.

Podczas odsłuchu włącza się cały zespół RF, ale to nie wszystko, na tym etapie bardzo ważne staje się zaangażowanie naszych muzycznych „przyjaciół”. Zaangażowanie ich w strojenie naszego systemu, w nagrywanie, odsłuchiwanie, wypróbowywanie różnych rozwiązań technicznych, pozwala nam stworzyć dobrze zbalansowane głośniki, które są w stanie zagrać każdy rodzaj muzyki i wywołać głębokie emocje w słuchaczu.

ZNACZENIE NAZWY MARKI

Rosso Fiorentino (Giovan Battista di Jacopo, Firenze 1495 – Fontainebleau 1540) był jednym z najbardziej utalentowanych i niekonwencjonalnych artystów florenckich początku XVI wieku.
Przyswoił sobie innowacje Leonarda, Michała Anioła i Raffaello, ale zaczął eksperymentować z bardziej swobodną techniką i bardziej abstrakcyjnymi formami.
Jego obrazy z całą mocą wyrażają siłę kolorów, wyrafinowaną interpretację szczegółów, jasność odbić i leżący u ich podstaw rygor artystyczny.

Rękawica, którą rzucił tym, którzy już zinterpretowali wszystko, co było do zinterpretowania, intryguje nas i inspiruje naszą codzienną pracę.

Scroll to Top