Showroom

nasza przestrzeń do słuchania i nagrywania.

la sala del rosso

"Pokój czerwony"

Tak jak muzycy doskonalą swoje umiejętności, ćwicząc grę na instrumentach, tak my dostrajamy nasze głośniki, słuchając i nagrywając muzykę na żywo oraz badając techniki projektowania głośników.
„Sala del Rosso” to nasza wyjątkowa i ekskluzywna przestrzeń, w której możemy dokonać odpowiednich pomiarów elektroakustycznych i gdzie dzięki zmiennej akustyce możemy organizować koncerty, nagrywać i odbywać sesje odsłuchowe w celu dostrojenia naszych systemów . W ten sposób mamy swój własny sposób kontrolowania wszystkich procesów związanych ze sztuką reprodukcji dźwięku.

„sala to nasza „muzyczna sala gimnastyczna”, nasze centrum twórczości i projektowania.”
Francesco Rubenni
ZAŁOŻYCIEL, ROSSO FIORENTINO AUDIO

PROJEKT AKUSTYCZNY

Przestrzeń odsłuchowa „La sala del Rosso” była ogromnym projektem pod względem projektu pomieszczenia dźwiękowego. Znajduje się w części starożytnego florenckiego zamku pełnego woltów i nisz, które choć piękne stwarzają problemy trzepoczących ech, martwych punktów i ogólnego braku jednolitości w dystrybucji dźwięku.

Konieczna była poważna modyfikacja kształtu pomieszczenia, ale należało ją przeprowadzić bez niszczenia istniejącej konstrukcji. Wpadliśmy na pomysł przekształcenia przestrzeni poprzez podwieszenie ekranów akustycznych do sufitu i odsunięcie ich od ścian.

Połączenie porowatych absorberów, wielocylindrycznych drewnianych powierzchni rozpraszających i paneli dyfuzorów o binarnej amplitudzie zapewniło prawidłowy szerokopasmowy czas pogłosu przy wysokim stopniu rozproszenia pola dźwiękowego, co jest oczywiście korzystne zarówno dla muzyki na żywo, jak i odtwarzanej. Ponadto szereg niestandardowych pułapek szerokopasmowych i membranowych zapewnia liniowość basu aż do pierwszej oktawy. W tej przestrzeni słuchacz może w pełni doświadczyć prawdziwej jakości naszego asortymentu produktów.

NIEZBĘDNE NARZĘDZIE DO PROJEKTOWANIA NASZYCH GŁOŚNIKÓW

Większość zapalonych melomanów wie, jak ważne jest posiadanie akustycznie przygotowanego pomieszczenia odsłuchowego jako podstawowego elementu systemu audio.
Dla nas, producentów głośników, taka przestrzeń jest niezbędnym narzędziem w procesie projektowania głośnika. Służy jako laboratorium elektroakustyczne do wykonywania pomiarów i osłonięta przystań, w której spędzamy godziny na testach odsłuchowych w celu dostrojenia naszych produktów.
Dzięki temu możemy doświadczyć prawdziwego potencjału naszych głośników i przy wykorzystaniu najnowocześniejszej elektroniki podnieść jakość procesu projektowania do najwyższego możliwego poziomu.

NAPĘDZANY MUZYKĄ

Pracując na tym polu, stopniowo przyzwyczajamy się do wyrafinowanego brzmienia odtwarzanej muzyki, „zapominając”, że prawdziwy dźwięk, czysty dźwięk, pochodzi z muzyki na żywo. Ponieważ wszyscy w Rosso kochamy muzykę, postanowiliśmy otworzyć naszą przestrzeń odsłuchową jako miejsce na koncerty na żywo. Daje nam to świetną okazję, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do muzyki i od czasu do czasu „dostroić” nasze uszy i emocje do nasza najlepsza muza: muzyka na żywo.

Scroll to Top